Noored tõupullid

See müügikategooria koondab noori pulle vanuses 1.5-2,5 aastat, kelle puhul me hindame sobilikuks tema omadusi ja võimekust teha tööd sugupullina.

Müües 1,5 aastase pulliku, eeldame, et noor mees saab teha nö proovitöö väikeses karjas (mitte rohkem kui 10 amme või mullikat), mille kõrvalt ise veel kasvus ja lihastuses kosuda ning noore looma rõõme nautida. Suurema grupi paaritamise puhul tuleb arvestada, et emasloomade tiinestumise vahemik on pikem ning halvimal juhul väheneb tiinestuvus üldiselt. Samuti kannatavad liigse koormuse korral noore pulli jalad ja ka kehakonditsioon üldiselt.

2-2,5 aastased pullid saavad hakkama juba tõsisema ettevõtmisega ning paarikümne pealine paaritusgrupp on neile igati jõukohane.

Noorte pullide müügihinnad jäävad 2021.aastal vahemikku 1800-2800 eurot ning selle määramisel arvestame mitmeid erinevaid komponente: looma vanust, välimikku, temperamenti ja jõudlusnäitajaid, põlvnemisliine. Samuti sobivust tootmiskarja ja/või karja täienduse loomiseks aretuskarja. Kõrgema potentsiaaliga pullidel kergitavad hinda veel ka Prantsusmaal EvaLim laboris geenoomtestimisega seotud kulud. Täiendava hinnakomponendi lisab nudisuse geeni olemasolu.

Tahame pakkuda paarituspulle nii tõsistele aretajatele kui ka alustavatele tootmiskarjadele- sellest ka selline jaotus.

Kõikide pullide hinnas sisalduvad kõik tõutunnistuse väljastamisega seotud kulud.

NB! Kui lehel loomade andmed puuduvad, siis selles kategoorias hetkel loomi müügis pole.